Konkursy

Konkurs – Ale kosmos!

brak nowszych wpisów
komentarze (4)
 1. Magda Grelik pisze:

  Zawsze fascynował mnie niezmierzony wszechświat bo byłam uwięziona w małej wsi. Już w wieku 6 lat wiedziałam że są czarne dziury i że niektóre planety są gazowe bo pochłaniałam książki o kosmosie jakie były w bibliotece.Bibliotekarka odpytywała mnie z nich bo nie wierzyła że tak szybko je czytam 🙂 Teraz jestem mamą i wychowanie 10 miesięcznego malucha to dopiero kosmos! Chętnie przypomnę sobie jak to jest przemierzać wszechświat za pomocą książki a potem poczytam ją synkowi 🙂

 2. damrocka pisze:

  Kiedyś mówiłam sobie, że mogę dokonać wszystkiego, że „Sky is the limit”. Jako dziecko z niezbyt bogatej rodziny, wiara w siebie i ciężka praca doprowadziły mnie do tego, kim jestem dzisiaj.
  A jestem przede wszystkim dobrym człowiekiem.
  I teraz już wiem, że „Sky is no limit”.
  Bo każda granica jest tylko w nas.

  A kosmos czeka.

 3. Matts06 pisze:

  Człowiek uczy się przez całe życie i na naukę nigdy nie jest za późno. W latach szkolnych jakoś daleko było mi do kosmosu (nie tylko jeśli idzie o faktycznie odległości, ale także o samo zainteresowanie tematem 🙂 ), natomiast parę lat temu trafiłem na pierwsze książki popularnonaukowe o wszechświecie i zostałem przez ten temat totalnie pochłonięty. To wszystko jest po prostu niesamowite i wspaniałe, gdy czyta się takie książki, człowiek może zupełnie inaczej spojrzeć na swoje życie na Ziemi, docenić jak jest ono cenne i wyjątkowe, a patrząc z tak szerokiej perspektywy zdać sobie sprawę, że żyjemy na drobince zawieszonej, gdzieś na skraju jednej z miliardów galaktyk, to naprawdę mocno zmienia perspektywę i uczy pokory. Wspaniałe jest także to, że cały czas jeszcze tyle nie wiemy, że ciągle jeszcze jest tyle pytań na które nie znamy odpowiedzi, tyle tajemnic, zagadek. Uwielbiam czytać wszystko co się na ten temat ukazuje i oczywiście „Ale kosmos” jest już na mojej liście książek do przeczytania, liczę że znowu będzie to kolejna książka z której dowiem się czegoś nowego i która sprawi, że gdy wieczorem wyjdę z domu i popatrzę w niebo, w gwiazdy, stanę oniemiały z zachwytu.

 4. Gosia pisze:

  Bardzo chciałabym przeczytać książkę, ponieważ świat kosmosu niezwykle mnie fascynuje i ciekawi! Kto nie jest zainteresowany planetami, gwiazdami i możliwością życia w kosmosie!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane pole oznaczone są *

dodaj zdjęcie